top of page

Restauracji

Poznaj historię

Od kiedy pamiętamy interesowała, a przede wszystkim smakowała nam kuchnia wschodnia. Dlatego w 2010 roku w Lubartowie wspólnie z żoną otworzyliśmy bar orientalny pod nazwą „Ognisty Smok”. Nasze menu było mieszanką kuchni chińskiej, wietnamskiej, tajskiej, a nawet tureckiej.

ognisty smok_edited.png
image00005.jpeg

Po 6 latach działalności wysłaliśmy zgłoszenie do programu „Kuchenne Rewolucje” pod przewodnictwem Pani Magdy Gessler. Udział w programie wiele nas nauczył oraz otworzył oczy na rzeczy, których wcześniej nie dostrzegaliśmy. Z uwagi na fakt iż, od początku naszej działalności jest z nami kucharz rodem z Wietnamu Nguyen Van Binh, zaczęliśmy specjalizować się w kuchni wietnamskiej.

Zaczęliśmy również używać oryginalnych wietnamskich przypraw, ziół oraz receptur. Ponadto jedzenie przygotowywane jest za pomocą przyborów kuchennych słynnych w Wietnamie. Staramy się, aby kucharze czuli się jak w domu, gotując tradycyjne dla ich kultury potrawy. Nie używany żadnych gotowych półproduktów. Nasze mięsa są najwyższej jakości, krojone oraz przyprawiane na miejscu w restauracji. Wnętrze naszego lokalu również uległo zmianie, począwszy od żywych kwiatów kończąc na pięknych pejzażach Wietnamu na ścianach. Z baru orientalnego powstała wietnamska restauracja o nazwie Phúc, co w języku wietnamskim oznacza dobrą passę, oraz szczęście. Kuchenne rewolucje przeszliśmy na piątkę i Pani Magda Gessler zarekomendowała naszą restauracje. Mamy nadzieje, że miło spędzą Państwo u nas czas i doświadczą niezapomnianych doznań smakowych.

Hero_02_PHUC.jpg
image00001 (15).jpeg
bottom of page